poniedziałek, 14 kwietnia 2014

,,Nowa przyjaciółka Miodka" Sue Mongredien

Wydawca: Papilon
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 96
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfPapilon

Klub Kociaków Słodziaków, którego autorką jest Sue Mongredien opowiada o szóstce dziewczynek, które przygarnęły koty i postanowiły stworzyć swój Klub.

Ela miała bardzo duży problem, gdy w jej domu pojawił się także Miodek. Wcześniej już miała jedną kotkę, Chmurkę, której niestety nie przypadł do gustu nowy towarzysz. Dziewczynka starała się łagodzić konflikty, który dodatkowo podsycał jej brat. Nie raz więc dochodziło do bójki między kotami. Czy miało się to kiedyś zmienić?

Przyznam szczerze, że tak, jak podczas czytania trzech pierwszych tomów serii domyślałam się, o czym mniej więcej będzie fabuła tak w przypadku ,,Nowej przyjaciółki Miodka" tytuł zupełnie nic mi nie mówił i zastanawiałam się, co zaserwowała dla nas autorka. Moim zdaniem jest to jak do tej pory najbardziej wzruszająca książka Sue Mongredien.

Autorka poruszyła temat dwóch obcych kotów w jednym domu, które muszą żyć ze sobą na co dzień. Z kotami prawie tak samo, jak z ludźmi łatwo nie było. Nie mogły się dogadać, ciągle wszczynały się bójki. Czy coś było impulsem do tego,aby ich dalsze życie przebiegało już w zgodzie, czy doszło do rozejmu?

Na razie na tym tomie zakończę moją przygodę z Klubem Kociaków Słodziaków, gdyż nie mam pod ręką kolejnych części. Z pewnością już niebawem do niej powrócę, gdyż jestem bardzo ciekawa pozostałych części i dalszych przygód małych kotków, które powoli dorastają. Mam nadzieję, że pojawi się jeszcze sporo książeczek z tej serii, gdyż nadzwyczaj przypadły mi do gustu.

,,Nowa przyjaciółka Miodka" to zaskakująca opowieść, z licznymi ilustracjami i dużą czcionką, przeznaczona dla dzieci powyżej 6 roku życia. Mi jednak się bardzo podobała i podejrzewam, że mali miłośnicy kotów z pewnością także nie będą się czuli zawiedzeni po jej skończeniu.

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


12 komentarzy:

 1. Widzę, że to naprawdę ciekawa seria dla dzieci. Będę ją polecać.

  OdpowiedzUsuń
 2. W mojej rodzinie są maluchy poniżej 5 roku życia, mimo to i tak polecę im tę książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może im się już spodobać, jeśli lubią zwierzątka.

   Usuń
 3. W bibliotece do której ja chodzę jest cala ta seria o kociakach i za każdym razem gdy ktoś odda od razu wypożycza następny :)

  W wolnej chwili zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak sobie pomyślałam, że gdybym miała kupić jakąś z tych książeczek, to pewnie wzięłabym wszystkie, bo nie mogłabym wybrać ze względu okładki - z każdym tomem piękniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bym się nie mogła zdecydować na jedną, chociażby już przez imiona kociaków. Dymek i Trufelek <3

   Usuń
 5. Okładki są przeurocze i choćby przez te kociaki chętnie bym wszystkie te książeczki na półkę postawiła

  OdpowiedzUsuń
 6. Chmurka pewnie broniła swojego terytorium i dlatego nie chciała w domu Miodka. Czyżby Miodek jej w czymś pomógł i kotka zmieniła zdanie???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej chodziło o Miodka i o pomoc Chmurki:)

   Usuń