czwartek, 26 grudnia 2013

,,Dobranoc aniołku” Barbara Derlicka

Wydawca: WAM
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 10
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, WAM

Barbara Derlicka to autorka edukacyjnych książek dla dzieci, z którymi miałam okazję się zapoznać kilka miesięcy wcześniej. Tym razem autorka przygotowała dla nas 4 świąteczne książeczki.

W książeczce pisarka daje nam do zrozumienia, że każdy z nas ma swojego aniołka, który znajduje się zawsze blisko nas. Wystarczy tylko zawsze być przygotowanym na jego przybycie.

Opowieść jest bardzo krótka, tekstu jest bardzo malutko. Jest ona wydana na sztywnych kartkach, czyli jest przeznaczona raczej dla młodszych dzieci. Uważam jednak, że starsze dzieci też będą z niej zadowolone. Przeznaczona jest ona jednak dla typowych Maluchów, osób starszych nie zachwyci moim zdaniem w takim stopniu, w jakim stanie się to w przypadku dzieci.

Święta Bożego Narodzenia obchodzimy co roku i za każdym razem wiążą się one dla nas z jakimś wspomnieniem, magią. Z czasem ta magia ulatuje, a te kilka dni nie zawsze spędzamy z radością. Dlatego też dobrym pomysłem jest wtedy sięgnięcie po takie bożonarodzeniowe książeczki, które przypomną nam, o co w tym wszystkim chodzi.

Wcale nie powinno nam zależeć na pięknym wystroju, czy bogatych prezentach. Najważniejsza powinna być dla nas bliskość innych osób i oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Opowieść o Aniołku doskonale się wkomponowuje w tej świąteczny klimat.

,,Dobranoc aniołku” to bardzo króciutka książeczka, raptem kilkunastozdaniowa, jednak doskonale oddaje bożonarodzeniową atmosferę. Dodatkowo ilustracje z chłopcem i aniołkiem z pewnością zachwycą mniejsze pociechy.

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


12 komentarzy:

 1. Piękna okładka. I chociaż miałam na razie dać sobie spokój z kupowaniem kolejnych bajeczek, to chyba tym razem znów nagnę swoje zasady ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat na książeczkę świetny, szkoda, że ma mało tekstu; no ale skoro jest przeznaczona dla maluchów, to można to wybaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczka wpisuje się idealnie w klimat tych świąt. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa tych ilustracji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealna lektura na święta dla mojej maleńkiej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje się być piękna i ta okładka mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń