piątek, 27 grudnia 2013

,,Aniołeczek” Barbara Derlicka

Wydawca: WAM
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 10
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, WAM

Barbara Derlicka to autorka książeczek dla dzieci. Całkiem niedawno na polskim rynku ukazały się 4 świąteczne książeczki autorki.

Książeczka opowiada o tym, że Aniołek jest cały czas przy nas, choć go nie widzimy. Cały czas na nas spogląda i wie, jak postępujemy. Zawsze chroni nas przed złem.

Niedawno prezentowałam Wam inną opowieść Barbary Derlickiej opowiadającą o świętach. Tamtym razem również tak, jak teraz opowiadała o obecności Aniołka w naszym życiu. Choć nie są one widoczne z pewnością czuwają nad nami, trzeba tylko w to uwierzyć.

Święta to czas, który powinien zmusić nas do refleksji i przemyśleń nad sensem naszego życia. Doskonale w tym pomogą nam książeczki autorki, które zostały utrzymane w typowo świątecznym klimacie. Boże Narodzenie ma być dla nas pewnego rodzaju magią i czasem na spędzenie go wraz z rodziną, jednak nie możemy zapomnieć, czego tak naprawdę powinniśmy oczekiwać.

Książeczka została wydana na sztywnych kartkach. Ma tylko 10 stron, treści nie ma za wiele. Ilustracje są ładne, naturalne, wykonane przez Wojciecha Kuźmińskiego, który zilustrował wszystkie 3 książeczki Pani Derlickiej. Choć bajki nie są za grube to doskonale nadają się na ten bożonarodzeniowy okres.

Na polskim rynku zostało wydanych już wiele świątecznych książek. Pozycje Pani Derlickiej także się do nich zaliczają. Uważam, że warto poświęcić im te kilka minut swojego czasu. Być może nie są zbyt obszerne jednak warto się z nimi zapoznać.

,,Aniołeczek” to kolejna pozycja autorki przeznaczona dla młodszych dzieci, która z pewnością z wielką ochotą będzie czytana w okresie Bożego Narodzenia.

Moja ocena: 5/6
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


16 komentarzy: