wtorek, 30 lipca 2013

,,Atolka” Mariola Fajak-Słomińska

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 56
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfZaczytani

Mariola Fajak-Słomińska to autorka bajki ,,Król naszego lasu”. ,,Atolka” to jej kolejna pozycja przeznaczona dla najmłodszych.

Atolka była syrenką, która nigdy nie zostawiała nikogo w potrzebie. Gdy więc do ich laguny zakradł się rekin, który ukradł jej naszyjnik, nikt nie pozostał obojętny wobec tego postępku. Stworzenia wyruszyły, aby go odzyskać…

 Do książki nie byłam przekonana, ale bardzo się cieszę, że się na nią zdecydowałam. Całość została napisana  sposób prosty. Autorka ukazała, że przyjaciele są najważniejsi i z ich strony zawsze możemy liczyć na życzliwość i okazaną pomoc. Świat został przedstawiony tak, jak powinien wyglądać naprawdę.

Ilustracje były bardzo ładne, choć moim zdaniem niektóre były za ciemne. Nie przeszkadzało to jednak za bardzo w odbiorze treści, co uważam za bardzo ważne.

Twórczość autorki była mi obca. Jeśli jednak mi się uda z chęcią zapoznam się jednak z jej drugą pozycją dla maluchów. Mam nadzieję, że będzie tak samo dobra, jak ta.

,,Atolka” to opowieść o pozbywaniu się lęku, przyjaźni mimo przeciwności losu, która może przetrwać każdy trud. Przeznaczona jest głównie dla najmłodszych, jednak tak naprawdę dorośli też sporo mogliby się wiele z niej nauczyć.

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwuKsiążka została przeczytana w ramach wyzwania 10 komentarzy:

 1. Zdecydowanie nie moje klimaty, dziewczynka na okładce kojarzy mi się z małą syrenką. Nawet nie miałabym za bardzo komu jej polecić, mam trochę starsze rodzeństwo. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię syrenki:D Podoba mi się!

  OdpowiedzUsuń
 3. ja za syrenkami nie przepadam, ale ta chyba jest bardzo fajna ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. A widzisz? Nie byłaś przekonana, a jednak okazało się, że to fajna książka. :) Cieszę się bardzo. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że książeczka spodobałaby się moim uczennicom.

  OdpowiedzUsuń