piątek, 7 czerwca 2013

,,Zosia i książę Elfów” Aneta Noworyta [spotkanie bloggerek]

Wydawnictwo: Impuls Oficyna
Data wydania: 2008
Format : Książka
Ilość stron: 26
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfImpuls Oficyna,,Zosia i książę Elfów” Aneta Noworyta

Aneta Noworyta to autorka książki o przemijaniu i pogodzeniu się ze śmiercią drugiej osoby.

Elfy już niedługo miały zapaść w zimowy sen. Zanim jednak to nastąpiło obchodziły noc świętojańską. Trwały przygotowania, w których nie brał udziału tylko książę Elfów. Nie znał ludzi, chciał się z nimi spotkać. Trafił do domu Zosi, w którym mieszkała z babcią. Dziewczynka była jednak bardzo chora. Po przemianie w elfa mogła być zwykłym dzieckiem, potem jednak musiała na nowo stawać się człowiekiem…

Autorka poprzez znajomość elfów z ludźmi poruszyła bardzo ważny problem śmierci. Niestety, ale nie mamy na niego wpływu i musimy jakoś się z tym pogodzić. Każdemu z nas z pewnością jest trudno w tamtym momencie, jednak trzeba bliskiej osobie pozwolić odejść.

Książka nie jest za gruba, zawiera także ładne obrazki. Jednak przeszkadzał mi jej format. Bardzo trudno było ją schwycić, nie mówiąc już o niewygodnym czytaniu. Gdyby została wydana w drugą stronę jej lektura byłaby o wiele przyjemniejsza.

Na pozycję trafiłam przez przypadek, jednak w podsumowaniu nie żałuję, że postanowiłam się z nią zapoznać. Autorka pisała w sposób prosty, co ułatwiało czytanie.

,,Zosia i książę Elfów” to z pewnością pozycja, która zmusza nas do przemyśleń nad swoim życiem. Na śmierci bliskich nie można się przygotować, jednak można spróbować się z nią oswoić.

Moja ocena: 4/6

Za ufundowanie upominku na spotkanie bloggerek w Toruniu dziękuję:Książka została przeczytana w ramach wyzwania 2 komentarze:

  1. Zgadzam się z twoim zdaniem, że ,,Na śmierci bliskich nie można się przygotować, jednak można spróbować się z nią oswoić''. Bardzo mądre i prawdziwe słowa.

    OdpowiedzUsuń