czwartek, 13 czerwca 2013

,,Wyprawa do Miodocji” Małgorzata Gintowt [spotkanie bloggerek]

Wydawnictwo: Impuls Oficyna
Data wydania: 2008
Format : Książka
Ilość stron: 40
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfImpuls Oficyna,,Wyprawa do Miodocji” Małgorzata Gintowt

Małgorzata Gintowt to autorka książki dla dzieci o pozbyciu się kompleksów przez żyrafę.

Główną bohaterką stała się żyrafa, Rudolfina, która postanowiła sobie skrócić szyję. W tym celu wraz z przyjaciółmi wybrała się do Miodocji, gdzie miała mieszkać Królowa Krawcowa. Zwierzę chciało, aby skróciła jej szyję. Zanim miało jednak do tego dojść czekało ich wiele przygód…

Książeczka nie jest zbyt gruba, jednak jakże ważna. Opowiada o niedocenianiu tego, co posiadamy. Dopiero pod wpływem innych możemy zrozumieć, jak ważne jest to, co mamy. Nie musimy niczego zmieniać, warto zaakceptować siebie takim, jakim się jest.

Całość napisana językiem prostym, zdarzały się także rymowane wierszyki. Całości dopełniały urokliwe czarno-białe fotografie.

Autorka starała się przekazać także inne ważne wartości – nie jedzenie muchomorów, przechodzenie na zielonym świetle. Zostało to bardzo umiejętnie wkomponowane w fabułę. Być może dzięki tej książeczce dzieci dowiedzą się nowych rzeczy.

Z twórczością autorki zapoznałam się po raz pierwszy. Książeczka jednak spodobała mi się na tyle, że wiem, że w przyszłości jeszcze nie raz sięgnę po jakąś pozycję tej pisarki.

,,Wyprawa do Miodocji” to bardzo krótka pozycja, która powinna przypaść do gustu trochę starszym dzieciom. Doskonale nada się także na prezent z okazji urodzin malucha!

Moja ocena: 4,5/6

Za ufundowanie upominku na spotkanie bloggerek w Toruniu dziękuję:Książka została przeczytana w ramach wyzwania 8 komentarzy:

 1. Wczoraj przeczytałam i też bardzo mi się spodobała, myślę że zasługuje na piękne kolorowe wydanie :) coś w stylu Artura Czarodzieja

  OdpowiedzUsuń


 2. Zapraszam na bloga :D
  http://blairsykesopinion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Starszych dzieci nie mam u siebie w rodzinie, więc tym razem spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. no to czemu tak nisko oceniłaś tę książeczkę? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie uważam, żeby to była niska ocena ;)

   Usuń