piątek, 21 czerwca 2013

,,Opowieść o Niezwykłym psie” Anna Karwińska

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 32
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, WAM

Anna Karwińska jest socjologiem, wykłada na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Czwórka rodzeństwa bardzo marzyła o psie, jednak rodzice nie chcieli się zgodzić na czworonoga, gdyż dzieci nie były odpowiedzialne. Bohaterowie nie mogli jednak zrozumieć decyzji opiekunów. Podczas rozmowy o psie pojawił się jeden, przezroczysty zwierzak, który przybył z Krainy Wspomnień…

Autorka po raz kolejny już w swojej książce poruszyła problem odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także za stworzenie, które będzie z nami mieszkało i którym mamy obowiązek się opiekować. Wiele dzieci na różne okazje dostaje zwierzaka, który zaś jest oddawany do schroniska lub wywożony do lasu, bo nie ma się kto nim zajmować. Przykry los spotyka czworonogi tylko dlatego, że ktoś miał taki kaprys, chciał się nimi zająć. Pomyślmy! Zwierzęta też mają uczucia i mają prawo być traktowane na równi z ludźmi!

Książka nie jest za gruba, jednak porusza ważny problem, z którego każdy powinien sobie zdawać sprawę. Przedstawienie pojęcia za pomocą psa z zaświatów było bardzo dobrym pomysłem. Z pewnością takie przesłanie lepiej trafia do czytelnika.

Obrazki są ładne, jest ich dość sporo, więc to kolejny plus tej pozycji. Bardzo dobrze, że autorka pisze takie życiowe książki. Być może dzięki nim niektórzy zmienią swoje postępowanie i bardziej zatroszczą się o swoje zwierzęta, którymi mają się zajmować.

Z twórczością autorki zapoznałam się już kilkukrotnie i wciąż mam ochotę na więcej. Anna Karwińska stała się jedną z moich ulubionych autorek powieści dla najmłodszych!

,,Opowieść o Niezwykłym psie” to pełna wartości i przesłania, ważna książka. Warto się z nią zapoznać, aby zrozumieć, że zwierzęta też mają swoje uczucia, prawa, których należy przestrzegać.

Moja ocena : 5,5/6

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


8 komentarzy:

 1. Historie o psach bardzo lubię czytać, wiec nie omieszkam poszukać tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy w książeczce jest dokładnie napisane jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem pieska czy tylko z jego odczuciami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że trochę to i trochę to.

   Usuń