poniedziałek, 13 maja 2013

,,Rodzina Zuzi” Annette Aubrey

Wydawnictwo: G+J
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 24
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfG+J


Annette Aurbey to autorka, która pisze książeczki z serii ,,Jak zrozumieć…”. Tym razem pozycja pomaga zrozumieć proces adopcji.

Zuzia pewnego dnia zauważyła, że różni się wyglądem od swoich rodziców. Nie wiedziała, dlaczego tak się działo, więc postanowiła ich o to zapytać. Opiekunowie nie ukrywali przed nią,  że została adoptowana i rozważnie wytłumaczyli jej cały proces…

Książka z pewnością pomoże zrozumieć dzieciom, dlaczego ich biologiczni rodzice musieli ich oddać innych opiekunom. Nie zawsze robi się z to z własnej woli, może na to wpływać na przykład sytuacja finansowa , czy inne czynniki. Podjęcie takiej decyzji na pewno nie jest niczym przyjemnym i wymaga zastanowienia!

Pozycja należy do serii ,,Jak zrozumieć”, z którą zetknęłam się po raz pierwszy, podobnie, jak z twórczością Annette Aubrey. Wcześniej nawet o niej nie słyszałam. Uważam jednak, że to dobrze, iż istnieją takie krótkie opowieści, które pozwalają małym członkom rodziny lepiej zrozumieć świat i otaczające ich problemy.

Nie ma za dużo treści, jednak jest ona jakże ważna. Występują także przepiękne obrazki. Na końcu znajdują się wskazówki, jak dobrze przeczytać tą książkę razem z dzieckiem. Moim zdaniem są one bardzo pomocne.

,,Rodzina Zuzi” to pozycja, która z pewnością ułatwi rozmowę z dzieckiem o adopcji, z którą niejedna rodzina ma problem…

Moja ocena : 5/6

Za egzemplarz książki do recenzji dziękujęKsiążka została przeczytana w ramach wyzwania 


13 komentarzy:

 1. Widać, że jest to niezwykle wartościowa i mądra książeczka. Bardzo mnie to cieszy, że można za pomocą tak lekkiej formy podjąć rozmowę z dzieckiem o adopcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, też się cieszę z tego powodu:)

   Usuń
 2. takie książeczki czytam okazyjnie kiedy kuzynka przynosi mi jedną i mówi: poczytaj mi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tematyka tej jest ważniejsza, niż takiej do poczytania;)

   Usuń
 3. Książka raczej nie dla mnie, ale dla mojej siostrzenicy jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książeczka, na pewno pomoże niejednej rodzinie w przeprowadzeniu ważnej rozmowy.

  OdpowiedzUsuń