piątek, 5 kwietnia 2013

,,Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi” Dorota Augustyniak-Madejska, Bożena Biernot

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 248
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf , Sensus

,,Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi” Dorota Augustyniak-Madejska, Bożena Biernot

Dorota Augustyniak-Madejska i Bożena Biernot to autorki książki, która ma nam pomóc zrozumieć sens naszego odchudzania!

Odchudzamy się po to, aby wyglądać lepiej, zdrowiej. Chcemy zwrócić na siebie uwagę innych ludzi, przeszkadzają nam ,,zbędne kilogramy”. Pragniemy podobać się innym, wzbudzać w nich zachwyt. Czy jednak te wszystkie cechy sprawiają , że musimy katować się przeróżnymi dietami? Nie! Autorki stworzyły dietę zgodnie z grupą krwi.

Kobiety same miały problemy ze zbyt dużą wagą. Przez przypadek jedna z nich zażywała składniki zgodne z jej grupą krwi. Po latach zostało udowodnione naukowo, że wpływają one korzystnie na nasz organizm.
Wiadomo, sama dieta nie wystarczy. Trzeba także się trochę poruszać i pomóc organizmowi w walce z kilogramami.

Ja osobiście za bardzo nie wierzę za bardzo w takie cuda, jednak po części i bez tej książki się do nich stosowałam. Są jednak i tacy czytelnicy, którzy uwierzą w to bezgranicznie, nie ma w tym nic złego!
W Polsce nie ma ludzi otyłych, jest ich znacznie mniej, niż w Ameryce ! Wynika to z tego, że tamci drudzy spożywają bardzo dużo niezdrowego jedzenia typu fast food.

Nie jest rzeczą nową, lecz powszechnie znaną dla większości społeczeństwa, że pośpiech przy jedzeniu nam nie służy. Lepiej dokładnie skupić się na przeżuwaniu, nie zaprzątać sobie głowy innymi myślami. Nie warto także najadać się do syta!

Składniki są podzielone według grupy krwi każdego z nas. Przejrzałam je z ciekawością, jednak, nie oszukujmy się, nie zrezygnuję gwałtownie z zakazanych dań. Pewnie będzie to następowało stopniowo.
Wszystko napisane w sposób prosty, lekki. Całą pozycję przeczytałam z ogromną przyjemnością i z pewnością jeszcze nie raz do niej powrócę.

Z twórczością Doroty Augustyniak-Madejska i Bożeny Biernot zapoznałam się po raz pierwszy, jednak wiem, że ukazały się także inne książki, po które z przyjemnością sięgnę.

,,Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi” to pozycja warta uwagi dla tych, którzy chcą poprawić swój sposób żywienia!

Moja ocena : 5/6

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu
6 komentarzy:

  1. Słyszałam o takiej diecie zgodnej z grupą krwi, ale sama nie miałam okazji testować. Teraz na wiosnę przydałoby się zrzucić zbędnego tłuszczyku, więc rozejrzę się za tą publikacją. Może coś ciekawego w niej znajdę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe... czas chyba poznać swoją grupę krwi i zapoznać się z tą pozycją...

    OdpowiedzUsuń
  3. Ostatnio w gazecie był fragment tej diety.Według mojej grupy krwi wynika ,że powinnam żywić się samym mięsem ,a jestem wegetarianką. Żegnaj ,piękna sylwetko!!!!

    OdpowiedzUsuń