wtorek, 23 kwietnia 2013

,,Historyjka całkiem nowa o Niponkach z Niponkowa” Anna Zachorowska

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 124
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfZaczytani


,,Historyjka całkiem nowa o Niponkach z Niponkowa” Anna Zachorowska

Anna Zachorowska, to emerytowana polonistka i bibliotekarka. Książkę napisała dla swojego wnuczka, Antosia.

Cała rodzina Niponków mieszkała w Niponkowie, jednak odwiedzali także pobliskie miejsca, na przykład nad rzeką. Byli dla siebie bardzo życzliwi, starali się jakoś urozmaicać sobie czas.

Pozycja została podzielona na 8 rozdziałów, 7 z nich jest o Niponkach, ptaszkach, a ostatnia to rozdział o autorce i jej wnuczku.

Pisarka stara się zwrócić uwagę na to, aby pomagać ptakom, nie zostawiać ich bez jedzenia. Są to też żywe istoty, które mają prawo do życia. Należy pamiętać o tym, że zwierzętami trzeba się opiekować.

Jeśli zauważymy na ulicy, że ktoś potrzebuje pomocy należy zadzwonić pod 112 lub głośno wzywać pomocy. W ten sposób możemy uratować komuś życie!

Podczas wyjazdu na wycieczkę warto zabrać ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Gdyż wszystkie, które nam się zamarzą, mogą okazać się dla nas za ciężkie. Nie będziemy mogli ich unieść i sprawimy tym kłopot pozostałym.

Każdy z nas ma wolny czas, który można różnorodnie wykorzystać. Warto zapisać się na jakieś kółko zainteresowań lub też stworzyć własne cykle spotkań. W okolicy z pewnością znajduje się wiele różnych atrakcji, trzeba tylko zwrócić na nie uwagę.

Warto także dbać o swoją urodę i o to, aby dobrze się czuć. Niekoniecznie na zabiegi kosmetyczne trzeba wydawać dużo pieniędzy.

Majsterkowanie sprawi radość nie tylko chłopcom, ale także i dziewczynkom. Można podpatrywać rodziców przy różnych pracach, uważając przy tym, aby się nie skaleczyć. Naprawa różnych rzeczy może być wspaniałą zabawą !

Książka napisana jest językiem prostym, czasami rymowana. Zawiera także ważne wskazówki, jak postępować w niektórych sytuacjach. Ważniejsze informacje zostały pogrubione, aby zostały łatwiej dostrzeżone.

Bardzo spodobała mi się idea napisania książki. Wnuczek będzie miał wspaniałą pamiątkę po babci, a przy okazji wiele innych dzieci będzie mogło przeczytać te wspaniałe opowieści!

Z twórczością autorki zapoznałam się po raz pierwszy, jednak z chęcią sięgnę po inne pozycje tej pisarki. Bardzo cenię sobie książki za minimalizm, znajdowało się bardzo mało, lecz jakże pięknych ilustracji! Nie było żadnych rozpraszaczy wzroku, które odwracałyby naszą uwagę od treści.

,,Historyjka całkiem nowa o Niponkach z Niponkowa” to kolejna wspaniała opowieść, którą można przeczytać w każdym wieku, gdyż idee w niej zawarte są ponadczasowe!

Moja ocena : 5,5/6

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwuKsiążka została przeczytana w ramach wyzwania 14 komentarzy:

 1. Nietypowe wyzwanie, jeszcze się z takim nie spotkałam (:

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka urocza, jednak nie wiem, czy zdobyłabym się na jej przeczytanie w obecnym czasie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie odnajdę w sobie dziecka, póki co nie mam na to czasu. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś mnie do niej nie ciągnie mimo, że nadal ze mnie trochę dzieciuch (przymykając oko na faktyczny wiek) :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem czemu, ale książki dla dzieci mnie ostatnio nie ciągną...

  OdpowiedzUsuń
 6. ja jednak bardziej wolę wiersze rymowanki :)

  OdpowiedzUsuń