niedziela, 3 marca 2013

„Superskuteczne strategie opanowania języków obcych -Twój prywatny coach” Ewa Zaremba

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 224
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfSensus


 „Superskuteczne strategie opanowania języków obcych -Twój prywatny coach” Ewa Zaremba

Ewa Zaremba to autorka, której książka ma na celu zachęcenie nas do nauki języków obcych.

Na samym początku znajdują się różne testy, ćwiczenia mające nam pomóc określić jakimi ludźmi jesteśmy pod różnymi względami. Te strony wydawały mi się bardzo ciekawe i z wielką ochotą je przeczytałam. 

Całość napisana jest w formie opowiadania, dialogu autorki z koleżanką. Przyznam szczerze, że niezbyt podobał mi się ten zabieg, pierwszy raz się z nim spotkałam i nie byłam zachwycona. Osobiście wolałabym proste wskazówki, a nie konwersację.

Ważniejsze informacje były obramowane przez co czytelnik doskonale wiedział, na co najbardziej zwrócić uwagę. Jest mnóstwo ćwiczeń, ciekawych informacji. Uczyć można się tak naprawdę wszędzie, wszystko zależy tylko od naszych chęci i ambicji.

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości, byłam zaintrygowana, jak to jest z nauką języków obcych. Wiadomo, każdy ma inne predyspozycje. Język rosyjski na przykład wchodzi mi do głowy błyskawicznie i nie mam z nim żadnych problemów, zupełnie inaczej jest z angielskim… Być może zależy to także od mojego nastawienia do języka!

Nauka języków obcych od zawsze wydawała mi się interesująca, z czasem chciałabym poznać też inne języki, więc ta pozycja będzie mi służyła latami.

Po raz pierwszy zapoznałam się z twórczością tej autorki, jednak z chęcią sięgnęłabym także po inne jej pozycje.

Książka nie jest zbyt gruba, cena także nie jest przerażająca. Ewa Zaremba mimo wszystko pisała w sposób prosty, zrozumiały, pozycję czytało się bardzo lekko i szybko. Z pewnością mogę polecić ją każdemu z nas, gdyż języki obce zawsze przydadzą się w życiu!

Moja ocena : 5/6

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu
16 komentarzy:

 1. Dobry tytuł:P Ale jak wiadomo żaden poradnik się za nas nie nauczy, więc kupowanie tej pozycji to raczej strata kasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiadomo, poradnik od tego nie jest ;)

   Usuń
 2. Książka zdecydowanie dla mnie, od bardzo dawna chce się nauczyć języka angielskiego i nic mi z tego nie wychodzi, niemiecki tez strasznie kuleje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam nadzieję na polepszenie mojego angielskiego ;)

   Usuń
 3. Świetna publikacja. Wprawdzie nie dla mnie, ale moja bratanica na pewno z niej skorzysta i będzie usatysfakcjonowana. Polecę jej w każdym razie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo rzadko sięgam po poradniki, ale powiem że po ten bym sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 5. A nawet bym sobie spojrzał na taki poradnik, zawsze czegoś ciekawego się można dowiedzieć, a języki obce w końcu bardzo się przydają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja z językami obcymi nigdy problemu nie miałam, nawet niespecjalnie się z nich uczyłam, a oceny mam dobre. :) Mimo to, chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam ją i choć ogólnie nie lubię tego typu książek to ta mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń