środa, 6 marca 2013

PRZEDPREMIEROWO,,Pan Przypadek i Trzynastka” Jacek Getner

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 202
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf


,,Pan Przypadek i Trzynastka” Jacek Getner

Jacek Pisarz to pisarz, scenarzysta, dramaturg. Ta pozycja to pierwsza z czternastu opowiadających o losach detektywa Przypadka.

,,Listonosz zawsze przychodzi dwa razy” to środkowe z opowiadań, które chyba najbardziej mnie zachwyciło. Wszystkie po części zasługują na swoją uwagę, jednak nie sposób wszystko zdradzić.

Jacek Przypadek już po raz drugi miał wykazać się w roli amatora-detektywa, choć tak do końca nie był taki początkujący. Od zawsze miał bystre oko, był czujny, spostrzegawczy. Bardzo szybko udawało mu się rozwiązać każdą zagadkę. Tym razem jego zadaniem było odnalezienie znaczków znajdujących się gdzieś w przedwojennym budynku. Mężczyzna w nim mieszkający otrzymał list od rzekomego spadkobiercy, który zmarł 2 tygodnie później nie ujawniając miejsca ich ukrycia. Pani Irmina, sąsiadka Jacka, poleciła mężczyźnie znajomego detektywa, który miał pomóc w rozwiązaniu zagadki, nie mógł przynieść wstydu starszej Pani…

Jacek Przypadek spodobał mi się już od pierwszych stron. Nikt nie wierzył w powodzenie jego akcji, jemu jednak zawsze udawało się wyprzedzić policję w poszukiwaniach. Rodzina z politowaniem patrzyła na jego poczynania, jednak miał się czym pochwalić. Dzięki niemu udało się rozwiązać niejedną sprawę.

Marzena to udawana narzeczona detektywa, nie chcieli, aby matce mężczyzny coś się stało, dlatego pokazywali się razem na rodzinnych obiadach. Tak naprawdę coś do siebie czuli, choć nie do końca sami chcieli się do tego przed sobą przyznać.

Pani Irmina to urocza sąsiadka Przypadka, która wierzyła w jego sukces, gdy jako dziecko odnalazł zaginione zwierzę.  Była przekonana, że i tym razem mu się powiedzie.

Książka pochłonęła mnie bez reszty już od pierwszych stron, kiedy tylko zaczęłam ją czytać. Z czasem coraz bardziej zagłębiłam się w fabułę. Opowiadania były ciekawe, różnorodne, nienużące. Autor doskonale poradził sobie z napisaniem tej pozycji. Bardzo się cieszę i nie mogę doczekać się kolejnych części o detektywie Przypadku.

Po raz pierwszy zapoznałam się z twórczością tego autora, jednak z niecierpliwością wyczekuję dalszych części Pana Przypadka.

,,Pan Przypadek i Trzynastka” to zbiór trzech opowiadań, które spodobają się każdemu z nas, warto się z nimi zapoznać, choćby z czystej ciekawości!

Moja ocena : 5,5/6
Za egzemplarz książki dziękuję :


18 komentarzy:

 1. zapowiada się interesująco ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na chwilę obecną wolę jednak dłuższą prozę,aniżeli opowiadania, więc tym razem podziękuje tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 3. właśnie powoli podczytuję tę książkę i jestem w trakcie środkowego opowiadania ;) póki co nie zdradzam, czy mi się podoba, czy nie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na Twoją opinię z tym większą niecierpliwością ;)

   Usuń
 4. Czytałam już parę opinii na temat tej książki i jestem jej bardzo ciekawa, mam nadzieję że wpadnie w moje ręce :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka już za mną, jutro pewnie pojawi się recenzja, ale mogę powiedzieć, że świetnie się przy niej bawiłam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że tak wysoko ją oceniłaś, czeka już na swojej półce, więc jak najszybciej muszę w takim razie po nią sięgnąć ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Robi się głośno o tej książce, czas się zainteresować:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem sobie odpuszczę, ze względu na tematykę, ale polecę ją koleżance, jej powinna się spodobać :-)

  OdpowiedzUsuń