poniedziałek, 25 marca 2013

PRZEDPREMIEROWO ,,Kto zamawiał koszmarną przygodę?” Grzegorz Kasdepke

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 72
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

,,Kto zamawiał koszmarną przygodę?” Grzegorz Kasdepke

Pewnego dnia Patryka odwiedził nieznajomy mężczyzna z tajemniczą paczką firmy ,,Kosz&Mar”. Chłopiec był bardzo zdziwiony tą wizytą, jednak przyjął przesyłkę. Wydawała mu się dziwnie lekka, jednak nie podejrzewał jeszcze niczego złego, czy też magicznego. Niedługo potem na ulicy spotkał kobietę, która nie miała swojego ciała, lecz niedługo potem ona także zniknęła…

Patryk to zwykły chłopiec, który dzięki tajemniczej przesyłce mógł przeżyć przygodę swojego życia. Trochę się bał, jednak mimo wszystko był bardzo dzielny. Dowiedział się także kilku nowych wiadomości o sąsiadach, których wcześniej nie wiedział.

Książka zawiera już dłuższe i bardziej złożone zdania, jest o wiele grubsza, niż poprzednie pozycje z serii, zawiera ponad 70 stron. Ilustracje tym razem są czarno białe, jednak równie ładne. Tekst zrozumiały, momentami zabawny, czasami autor wprowadzał drobne napięcie. Trudno było mi się domyślić, co wydarzy się za chwilę.

Seria moim zdaniem jest warta uwagi, składa się z trzech poziomów:
- poziom 1 - ,,Koc trolla Alojzego” Zofia Stanecka
- poziom 2 - ,,Walizka pana Hanumana” Rafał Witek
- poziom 3 - ,,Kto zamawiał koszmarną przygodę?” – Grzegorz Kasdepke

Pozycja nadaje się już do nieco starszych dzieci, wydaje mi się, że powinny zrozumieć dużą część tekstu. Trudniejsze słówka zostały objaśnione na końcu książki w słowniczku.

Moja ocena : 5/6

Premiera 03.04.2013r.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :

2 komentarze: