sobota, 16 lutego 2013

,,Zaraźliwa moc myślenia. Jak wpływasz na innych i jak oni działają na Ciebie.” Dr David R. Hamilton

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 292
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf , Talizman


,,Zaraźliwa moc myślenia. Jak wpływasz na innych i jak oni działają na Ciebie.” Dr David R. Hamilton

Dr David R.Hamilton posiada wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. Jest także autorem bestsellerów.

Każdy z nas posiada lustrzane komórki w mózgu, które powodują, że gdy przyglądamy się innym ich emocje przechodzą na nas. Wystarczy, że ktoś się uśmiechnie, a każdemu z nas poprawia się humor, zaczynamy rozmawiać na lżejsze tematy, nie rozważamy trudnych spraw.

Efekt kameleona to nic innego, jak nieświadome naśladowanie osób znajdujących się akurat w naszym otoczeniu. Muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałam się z tym terminem, jednak uważam, że jest on jak najbardziej wiarygodny.

Radość, strach, choroba, depresja, otyłość. To tylko niektóre efekty, które nieświadomie możemy przejąć od innych ludzi, z którymi mamy styczność. Często dzieje się to nieświadomie, głównie przez to, że staramy się upodobnić do znajomych i stać się tacy, jak oni. Wbrew zdrowemu rozsądkowi przejmujemy od nich złe nawyki żywieniowe, niezdrowy styl życia i nie tylko. Warto więc chwilę pomyśleć i zdać się na siebie, niż polegać na innych, gdyż może mieć to na nas zły wpływ.

Od dawna zdawałam sobie sprawę z tego, że ludzie, z którymi przebywamy mają jakiś wpływ na nasze samopoczucie. Nie myślałam jednak, że tak wielki, jak opisał to autor!

Poradnik napisany jest w sposób prosty dla czytelnika, czyta się go szybko. Tym razem również dr David R. Hamilton przywołał wiele faktów badań, jednak mniej mi to przeszkadzało. Przyzwyczaiłam się już do jego stylu pisarskiego i nawet byłam zadowolona z treści książki.

Już drugi raz zapoznałam się z twórczością tego autora. Pozostała mi jeszcze jedna pozycja : ,,Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu”, więc już niedługo możecie spodziewać się mojej opinii na jej temat.

,,Zaraźliwa moc myślenia. Jak wpływasz na innych i jak oni działają na Ciebie.” to doskonała pozycja dla wszystkich miłośników psychoanalizy i emocji, jakie odczuwa każdy z nas.

Moja ocena : 5/6

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu

12 komentarzy:

 1. ten efekt kameleona mnie zaciekawił, w moim przypadku też można zaobserwować to zjawisko, z większym, bądź mniejszym nasileniem;) Muszę koniecznie zaopatrzyć się w tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo nawet nie wiedziałam, że jest taka książka :o A temat choć codzienny to nie bardzo popularny :p Z chęcią zapoznałabym się z tą pozycją nie tylko z ciekawości, ale może też dlatego aby zrozumieć pewne nurtujące mnie pytania :p Pozdrawiam :3 I czekam na kolejną recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzje pojawiają się raz dziennie, więc wiesz, kiedy możesz spodziewać się kolejnej ;)

   Usuń
 3. Jakoś nie mogę się przekonać ani do tego typu książek, ani do tego wydawnictwa. Raczej nie przeczytam:/

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście coś w tym jest - ciężko jest się smucić kiedy wszyscy wokół się śmieją i odwrotnie :) A skoro autor powołuje się na fakty, to chyba świadczy o jego profesjonalizmie i tym bardziej warto sięgnąć po jego książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do końca to nie moja tematyka, ale chyba wiem, komu mogłabym ją polecić;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja bym z chęcią przeczytała :) Kilka informacji na pewno by się przydało ;D
  Pozdrawiam.
  http://32litery-swiatksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń