środa, 13 lutego 2013

,,Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga Twojego umysłu” Dr David R. Hamilton

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 224
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf , Talizman


,,Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga Twojego umysłu” Dr David R. Hamilton

Dr David R.Hamilton posiada wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. Jest także autorem bestsellerów.

W sytuacji, gdy na przykład jesteśmy chorzy bardzo duży wpływ na poprawę naszego samopoczucia mają nasze emocje i uczucia, które odczuwamy w danym momencie. Osoby myślące pozytywnie również szybciej wracają do zdrowia. Powiedzenie ,,Śmiech to samo zdrowie” jest jak najbardziej prawidłowe także i w tym przypadku.

Zdaniem autora wszystko zaczyna się od myśli, swoje teorie poparł licznymi badaniami i doświadczeniami z kilkudziesięciu lat wstecz.

Chory zażywający jakiś lek wierzy, że mu pomoże. Gdyby jednak po kilku dniach zmienić go na zwykłe tabletki, to nie zauważyłby różnicy i czułby się tak samo, jak po zażywaniu specyfiku.

Szczerze muszę przyznać, że już słyszałam kiedyś o podobnych działaniach, jednak za bardzo nie jestem do nich przekonana. Uważam, że aby poprzeć tą teorię, należałoby przeżyć taką sytuację, a nie tylko wzorować się na doświadczeniach innych.

Książka podzielona jest na rozdziały, przez co wiele łatwiej zapoznaje się lekturą. Denerwowało mnie jednak ciągłe umieszczanie opinii innych.  Uważam, że lepiej byłoby, gdyby pisarz napisał o własnych uczuciach, a nie kierował się uczuciami drugich ludzi.

Dr Hamilton pisze w sposób zrozumiały dla czytelnika. Tą pozycję przeczytałam z przyjemnością, choć uważam, że mogłaby być lepsza.

Pierwszy raz zapoznałam się z twórczością tego autora, jednak mam w planach także inne jego pozycje : ,, Zaraźliwa moc myślenia. Jak wpływasz na innych i jak oni wpływają na Ciebie” oraz ,,Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu”. Mam nadzieję, że będą równie interesujące.

,,Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga Twojego umysłu” to wspaniała propozycja dla osób, które wierzą w to, że pozytywne myślenie może uwolnić ich od choroby i niepożądanych następstw !

Moja ocena : 4,5/6

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu

10 komentarzy:

 1. O, to coś dla mnie ;) Polubiłam ostatnio takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogólnie nawet ciekawie. Też spotkałam się z teorią, że wszystko zaczyna się od myśli. Ktoś mówił mi o tym przykładzie z lekami, tak samo niemalże. Jednak ja się w to zbytnio nie zagłębiam i jakoś nie do końca w to wierzę.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się ciekawe, może się zainteresuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaczęłam współpracę z tym wydawnictwem i właśnie zastanawiam się nad wyborem książki, a ta widać jest warta uwagi.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z natury jestem pesymistką, więc nie wiem, czy taki poradnik mi cokolwiek pomoże.

  OdpowiedzUsuń