niedziela, 17 lutego 2013

,,Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu” Dr David R. Hamilton

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 324
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf , Talizman


,,Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu” Dr David R. Hamilton

Dr David R.Hamilton posiada wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. Jest także autorem bestsellerów.

Ludzie dzielą się na optymistów i pesymistów, ci pierwsi mają zdecydowanie lepiej. Dzięki pozytywnemu podejściu do życia żyją znacznie dłużej oraz mniej chorują. Liczby przeprowadzonych badań mówią same za siebie… Ryzyko zachorowania na zawał serca zmniejsza się, aż o 77 %, niż w przypadku pesymistów!
Niewielu z nas pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że problemy w małżeństwie mogą doprowadzić do poważnych problemów z sercem. Przez ciągłe kłótnie, stres, docinki praca naszego serca może ulec pogorszeniu.

Zadowolenie z siebie również dobrze wpływa na nasze samopoczucie, dlatego dobrze być pełnym radości i cieszyć się z tego, co mamy.

Gdy ktoś zacznie narzekać od razu wszyscy podchwytują temat i po chwili cała sala wypełniona jest wyrazami niezadowolenia. Jest to jedna z tych negatywnych cech, która zdecydowanie za szybko się rozprzestrzenia...
Dzielenie się pieniędzmi daje nam więcej radości, niż wydanie ich na siebie. Na podstawie przeprowadzonych badań zauważono, że ludzie, którzy pomyśleli o potrzebujących pod koniec dnia byli szczęśliwsi, niż ci, którzy tego nie zrobili.

Efekt placebo polega na zastąpieniu na przykład danego lekarstwa innym przedmiotem o tym samym wyglądzie. Chory nie zauważmy różnicy, a  jego podświadomość spowoduje, że po kilku dniach poczuje się lepiej.

Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością. Zdążyłam już przywyknąć do stylu autora, gdyż po raz trzeci zapoznałam się z jego twórczością. Poradnik napisany jest w sposób prosty i zrozumiały dla przeciętnego czytelnika, a przecież najważniejsze jest, aby przekaz był czytelny dla odbiorcy. Nie żałuję, że sięgnęłam po tą pozycję. Spędziłam przy niej kilka przyjemnych godzin.

Tym poradnikiem zakończyłam moje czytelnicze spotkanie z tym autorem, być może kiedyś jeszcze skuszę się na jakąś jego pozycję.

,,Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu” to już kolejna pozycja dr Davida R. Hamiltona, którą polecam miłośnikom jego twórczości.

Moja ocena : 5/6

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu

10 komentarzy:

 1. Może kiedyś i ja się na nią skuszę, z tą tematyką się chyba jeszcze nie spotkałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurczę, musze się keidyś ksiażką zainteresować... Ciekawi mnie tematyka i wzmianka o efekcie placebo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dane będzie kiedyś Ci przeczytać ;)

   Usuń
 3. Moja mama uwielbia książki tego typu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem wielką pesymistką, więc powyższa publikacja, jak najbardziej dla mnie. Mam nadzieję, że choć odrobinę mi pomoże.

  OdpowiedzUsuń