środa, 23 stycznia 2013

,,Przez burze ognia" Veronica Rossi

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 368
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfVeronica Rossi to debiutująca autorka, która zasłynęła w Polsce swoją powieścią należącą do gatunku science fiction.

Aria to normalna dziewczyna, która chciała dowiedzieć się czegoś o swojej matce, od której nie miała od dawna wiadomości. W tym celu postanowiła pozornie zaprzyjaźnić się z chłopakiem, który mógł o niej coś wiedzieć. Bohater jednak zrozumiał jej intrygę i postanowił się na niej zemścić. Przenieśli się do innej rzeczywistości wbrew zakazom przełożonych.  Dodatkowo rozniecił ognisko, w wyniku którego mogła spłonąć cała ludność. Był synem konsula, myślał, że może pozwolić sobie na wszystko. Miał także niecne zamiary wobec Arii , chciał ją zgwałcić, jednak dziewczyna bardzo się broniła przed stosunkiem…

Akcja powieści toczy się w miejscu i czasie wymyślonym przez autorkę.

Aria to młoda dziewczyna, która mimo wszystko starała się żyć normalnie po wyjeździe rodzicielki. Za swój udział w występku została skazana na najgorszą karę – wypędzenie z kraju. Konsul był przekonany o tym, że w Umieralni zakończy swoje życie. Tak też by się pewnie stało, gdyby nie pomoc Perrego.

Mężczyzna pomógł dziewczynie podczas napadu chłopaka. Następnie ich drogi skrzyżowały się w dość nietypowych okolicznościach. Perry był przekonany, że to z jego powodu został uprowadzony jego bratanek i wyruszył na jego poszukiwania. Przedmiot należący do Arii, a także ona sama mieli mu w tym pomóc. Jak bardzo jego przypuszczenia okazały się błędne…

Konsul mimo wszystko chciał chronić swojego syna, nie zwracał uwagi na to, że skazuje dziewczynę na śmierć. Chciał, aby nikt nie dowiedział się, co wtedy zaszło. Miał nadzieję, że w ten sposób ochroni potomka. Jego wątek jest dość nikły, jednak bardzo znaczący w przypadku dalszych losów bohaterki.
Matka zajmowała się ściśle tajnymi badaniami i nie mogła zdradzić córce wszystkiego. W ostatniej wiadomości, jaką do niej wysłała przekazała jej najistotniejsze informacje. Takich rewelacji nikt się nie spodziewał.

Istnieje jeszcze wielu mniej lub bardziej ważnych bohaterów, więc zachęcam do wnikliwego przeczytania lektury. Nie jeden z nich nas zaskoczy swoimi umiejętnościami i postępowaniem.

Książka napisana jest w sposób prosty i zrozumiały, czyta się ją bardzo szybko i z wielką przyjemnością. Ja przeczytałam ją w jeden dzień, nie mogłam doczekać się końca. Muszę przyznać, że samo zakończenie napisane jest mistrzowsko, nigdy wcześniej nie trafiłam na tak trzymające w napięciu ostatnie słowa pozycji.

Sagę ,,Zmierzch” czytałam już dość dawno temu, jednak w tej pozycji zauważyłam pewne magiczne podobieństwa bohaterów. Nie przeszkadzało mi to jednak w odbiorze powieści.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, jednak po przeczytaniu tej części już nie mogę doczekać się kolejnych. Na pewno chętnie je przeczytam.

Fantastyka to jeden z moich ulubionych gatunków literackich, choć czytam go stosunkowo rzadko ze względu na natłok książek, które piętrzą się na mojej półce. Mimo wszystko bardzo lubię pozycje science fiction.

,,Przez burze ognia” to wspaniała pozycja nie tylko dla miłośników tej tematyki. Mi się bardzo podobała.

Moja ocena : 5,5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania26 komentarzy:

 1. sama nie wiem... jakoś mnie nie ciągnie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę sięgnąć po ową powieść. Myślę, że nawet nie będzie mi przeszkadzało lekkie podobieństwo do "Zmierzchu" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęciłaś mnie, a niestety dopiero zamówiłam książki, na ten miasiąc wyczerpałam limit :P O tej książce tyle sie słyszy, że myślałam, ze będzie gorsza, a tu proszę, jakie zaskoczenie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często tak jest, że jak jest duży szum to książka nie powala, jednak nie tym razem ;)

   Usuń
 4. jestem zaciekawiona treścią książki od jakiegoś czasu, a dzięki tobie przekonałam się, że warto się na niej zatrzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że i Tobie się spodobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie bym sama przeczytała tę książkę :)
  PS. Recenzja dodana do wyzwania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. a ja nie lubię science fiction :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Koniecznie muszę przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już nie mogę doczekać się drugiej części:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie moje klimaty, niestety. Zwłaszcza, jeśli książka jest w jakiś sposób podobna do "Zmierzchu". ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko pod względem magicznych zdolności, ale są zmodyfikowane ;)

   Usuń
 11. Nie lubię fantastyki, więc raczej nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń