środa, 30 stycznia 2013

,,Pas Deltory. Powrót do Del” Emily Rodda

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 184
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfEmily Rodda to pseudonim australijskiej pisarki Jennifer Rowe, która była porównywana z J.K. Rowling. Do tej pory napisała już ponad 50 pozycji.

Odnalezione zostały już wszystkie kamienie, jednak nadal nie było wiadomo, gdzie znajduje się następca tronu. Zebrali po jednym członku z 7 plemion, choć nie było to łatwe. Odgadli, że następcą miał być Dain, choć sam o tym nie wiedział. Gdy miało nastąpić przekazanie pasa do domku wpadł Ichabod, ostatni syn czarodziejki, który porwał chłopca. Wszyscy wyruszyli do Del, aby móc dokończyć rytuał. Rozdzielili się jednak na dwie grupy, gdyż zauważyli, że w ich szeregach był zdrajca. Nie mieli jednak pojęcia, kto to był…

Akcja powieści toczy się w różnych stronach, jednak kończy się w Del w czasie wymyślonym przez autorkę.

Ichabod był ostatnim synem czarodziejki, którego nie udało się zabić w walce. Porwał rzekomego następcę tronu, służył Władcy Mroku.

Dain okazał się nie tym, za kogo się podawał. Prawda okazała się dla wszystkich okrutna, nie spodziewali się tego, co miało się niedługo wydarzyć.

Władca Mroku chciał skazać wszystkich uwięzionych na śmierć, zebrał cały lud przed bramy pałacu, aby zauważyli zdrajców.

Jasmine, Doom i Barda zostali porwani przez Władcę Mroku z kuźni. Dziewczyna dała jednak znać Liefowi, aby nie wychodził ze swojej kryjówki. Gdyby i on został schwytany nie byłoby najmniejszych szans na to, aby ktoś ich uratował.

Lud zdawał sobie sprawę z tego, że chłopiec jest dobry i chce im pomóc. Nikt nie zdradził się przez Władcą Mroku, że Lief chce uratować pozostałych.

Sądzili także, że to Jasmine jest następczynią króla. Jednak pas nie działał. Nie mieli pojęcia, dlaczego tak się działo. Potem została pojmana.

Lief, jak zwykle wykazał się spostrzegawczością i dowiedział się, dlaczego pas nie działał. Rozwiązanie zagadki okazało się zaskakująco proste, jednak nikt wcześniej się go nie domyślił.

Muszę przyznać, że była to chyba najlepsza część, jaką przeczytałam do tej chwili. Zakończenie było tak zaskakujące, że nie mogłam w nie uwierzyć.

Autorka pokazała do jakich poświęceń zdolni są przyjaciele, aby ochronić swoich bliskich i rodzinę. Prawie miałam łzy w oczach przy końcu tomu.

Tym razem pisarka także nie zawiodła. Książka była pełna zaskakujących momentów i zwrotów akcji. Zostały rozwiązane także tajemnice, które opisywane były przez 7. poprzednich tomów. Tą pozycję także przeczytałam bardzo szybko i z wielką przyjemnością.

Mam nadzieję, że powstaną jeszcze kolejne tomy, gdyż bardzo zżyłam się z bohaterami serii ,,Pasu Deltory” i z chęcią przeczytałabym ich dalsze przygody. Wędrówka zmieniła charakter ich wszystkich, musieli wykazywać się wielką odwagą, inteligencją, sprytem. Byli skazani na wiele niedogodności, jednak mimo wszystko udało im się osiągnąć upragniony cel!

Fantastyka to jeden z moich ulubionych gatunków i jestem bardzo zadowolona, że udało mi się przeczytać tą serię.

,,Pas Deltory. Powrót do Del” to już 8. , a zarazem ostatnia wydana do tej pory część o zmaganiach młodych ludzi z potężnym Władcą Mroku.

Moja ocena : 6/6


Seria Pas Deltory :
1. Pas Deltory. Puszcze milczenia. -> Recenzja
2. Pas Deltory. Jezioro łez. -> Recenzja
3. Pas Deltory. Miasto Szczurów. -> Recenzja
4. Pas Deltory. Ruchowe piaski. -> Recenzja
5. Pas Deltory. Góra Grozy.  -> Recenzja
6. Pas Deltory. Labirynt Bestii. -> Recenzja
7. Pas Deltory. Dolina Zagubionych. -> Recenzja
8. Pas Deltory. Powrót do Del.  -> Recenzja


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję :Książka została przeczytana w ramach wyzwania

12 komentarzy:

 1. Wszędzie głośno o tej serii. :) Może jednak się na nią skuszę, kiedy tylko przeczytam całą kolejkę zaległych książek? :) A napisanie 50 pozycji to imponujący wynik! Podziwiam autorkę pod tym względem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś Ci się uda przeczytać tą serię:)

   Usuń
 2. Szkoda, że aż tyle tomów ma ta seria, gdyż ciężko będzie ją skompletować całą bez wydania większej ilości pieniędzy. Pomyślę zatem jeszcze, czy warto ją jednak kupić, czy może dać sobie spokój.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, jakby kupić całą serię od razu to jednak spory wydatek...

   Usuń
 3. Recenzje dodane do wyzwania. Ale...
  Na drugi raz BARDZO PROSZĘ nie zostawiać mi tego typu komentarza:

  "Przesyłam kolejne linki do wyzwania: http://recenzje-kiti.blogspot.com/2013/01/pas-deltory-puszcze-milczenia-emily.html http://recenzje-kiti.blogspot.com/2013/01/pas-deltory-jezioro-ez-emily-rodda.html http://recenzje-kiti.blogspot.com/2013/01/pas-deltory-miasto-szczurow-emily-rodda.html http://recenzje-kiti.blogspot.com/2013/01/pas-deltory-ruchome-piaski-emily-rodda.html http://recenzje-kiti.blogspot.com/2013/01/pas-deltory-gora-grozy-emily-rodda.html http://recenzje-kiti.blogspot.com/2013/01/pas-deltory-labirynt-bestii-emily-rodda.html http://recenzje-kiti.blogspot.com/2013/01/pas-deltory-dolina-zagubionych-emily.html http://recenzje-kiti.blogspot.com/2013/01/pas-deltory-powrot-do-del-emily-rodda.html"

  Sama popatrz. Jak ja mam się z tego rozczytać?
  A gdzie wyznaczony w zasadach format? Autor, Tytuł, Link ?
  To jedna wielka kupa linków... nieczytelna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dobrze wysłałam, jakby Ci się na bloggerze wyświetlało na blogu to byś miała link pod linkiem... A o autorze zapomniałam, sory. Następnym razem zamieszczę poprawnie !

   Usuń
  2. ok
   w lutym powinno być już lepiej
   pod stroną stycznia znajdują się przecież zgłoszenia osób do wyzwania, dlatego liczba komentarzy przebiła 200, a szablon niestety nie pokazuje większej ilości :/ cóż, tego nie mogłam przewidzieć przerabiając bloga -.-
   dobra, to jakby coś proszę wpierw o autora, tytuł i dopiero link, to będzie o niebo prościej :D

   Usuń
  3. Dobra, tak rzadko dodaję, że zapomniałam, że to trzeba pisać:)

   Usuń
 4. Jeszcze nie słyszałam o tej serii. A tu już tyle części wydanych! ^^

  OdpowiedzUsuń