wtorek, 25 grudnia 2012

,,Ostatnia spowiedź" Nina Reichter

Wydawnictwo: Novae Res Wydawnictwo Innowacyjne
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 382
Półka: posiadam
Do kupienia: 
Gandalf


,,Ostatnia spowiedź” Nina Reichter

Nina Reichter to autorka powieści młodzieżowych i kobiecych. Jej ostatnia powieść pnie się coraz wyżej na liście bestsellerów i nie ma powodów do zdziwienia, gdyż jest świetna !

Ally i Bradin. To nie miało prawa się udać. Ona – przyszła studentka, znajdująca się pod dyktaturą matki, której boi się przeciwstawić, spotykająca się z Christophem, mająca już jeden nieudany związek za sobą. On – nie może mieć życia prywatnego, musi przestrzegać zawartych w kontrakcie zasad. Nikt nigdy nie ma prawa dowiedzieć się, że ma jakąś dziewczynę.

Al poprzez zawirowania z samolotami zmuszona jest spędzić samotnie noc w hali. W tym samym czasie Brasin Rothfeld podróżuje wraz z ochroniarzem, aby zdążyć dotrzeć w kolejne umówione miejsce. Niestety, ich również dotykają opóźnienia. Musi przeczekać, aż do porannego odlotu. Niespodziewanie zauważa nieznajomą kobietę, podchodzi. Nie może jednak jej wyznać, kim tak naprawdę jest. Co dziwniejsze, wokalistę zespołu ,,Bitter Grace”  zna cała Francja i Niemcy, nikt nie potrafi uwierzyć w to, że jakimś cudem nieznajoma dziewczyna nie rozpoznała go. Reszta zespołu obawia się obławy fotoreporterów i wzmianek w prasie. Jednak nic takiego się nie dzieje. Co więcej, związek Bradina Rothfelda i Ally Hanningan rozwija się coraz bardziej. Z czasem zwykłe sms-y i telefony im nie wystarczają, a przecież chłopaka obowiązuje umowa…

Akcja powieści toczy się w Monachium, ale także na całej trasie koncertowej w czasach teraźniejszych.
Mogłoby się wydawać, że to normalna powieść, zakochani nastolatkowie, którzy muszą zmierzyć się z przeznaczeniem, jednak tak nie jest.

Po przeczytaniu 80 stron odłożyłam tą książkę, była dla mnie taka, jak zwykłe, zapomniałam o niej. Jednak, gdy po kilku dniach, znów po nią sięgnęłam nie potrafiłam się od niej oderwać, bowiem ,,ostatnia spowiedź” to pozycja, w której zawartych zostało bardzo wiele aspektów.

Jednym z nich jest zaborcza matka Ally, która nakazuje jej spotykać się z mężczyzną, którego nie kocha i który również nie pała do niej miłością. Główna bohaterka nie potrafi się jednak jej przeciwstawić, przez co większość nastoletniego życia jest nieszczęśliwa. Rodzicielka chce za nią podejmować wszystkie poważne wybory, nie zwracając w ogóle uwagi na zdanie córki. Jest to dość powszechny problem w dzisiejszych czasach, z którym należy walczyć, nie możemy pozwolić, aby ktoś kierował naszym życiem, wbrew naszym zasadom i pragnieniom !

Al to dojrzewająca nastolatka, która przeżyła już jeden nieszczęśliwy związek z mężczyzną, jak się później okazało żonatym, oszukującym ją przez cały czas. Niespodziewanie spotyka Bradina, chłopaka w swoim wieku, z którym świetnie się dogaduje, jednak on nie może jej wyjawić wszystkiego o sobie. W końcu jednak odważa się, czy bohaterka da radę mu wybaczyć i ponownie mu zaufać?

Młodszy z braci Rothfeld od zawsze z przyjaciółmi marzył o założeniu zespołu. Bardzo ucieszyli się, gdy wytwórnia zaproponowała im kontrakt. Jednak od podpisania go wiele się zmieniło. Życie członków ,,Bitter Grace” obróciło się o 180 stopni. Cały czas byli nagabywani przez fanki, nie mogli spokojnie chodzić po ulicach, ujawniać się, ich życie było podporządkowane pod ułożony harmonogram, nie mieli swobody. Takie warunki jednak im odpowiadały, do czasu aż Bradin nie zakochał się w Ally…

Język powieści jest prosty, zrozumiały. Pozycję czyta się bardzo szybko, nie wiem, czemu, ale jakoś nie potrzebowałam paczki chusteczek. Muszę jednak przyznać, że zakończenie było bardzo wzruszające, nie spodziewałam się takiego. Już nie mogę doczekać się 2 części, nie wytrwam chyba kolejne pół roku.
Pierwszy raz spotkałam się z twórczością tej autorki, jednak z chęcią sięgnę po kolejne pozycje.

,,Ostatnia spowiedź” to doskonała powieść dla nastolatków, chociaż myślę, że i starsi znajdą w niej coś dla siebie. To pozycja ponadczasowa, pokazująca zakazaną miłość, przerażający świat show biznesu oraz fałszywość zdawać by się mogło, prawdziwych przyjaciół…

Moja ocena : 5/6

10 komentarzy:

 1. Również czytałam, dosyć poruszająca ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest świetna książka. Po prostu się w niej zakochałam - szał! Ma ktoś wiadomości o tomie 2?

  OdpowiedzUsuń
 3. Na mnie książka zrobiła bardzo pozytywne wrażenie

  OdpowiedzUsuń
 4. O widzę, że i tą książkę już czytałaś :) Ja jak na razie na nią poluję :D

  OdpowiedzUsuń