niedziela, 16 grudnia 2012

,,Klątwa tygrysa. Wyzwanie" Colleen Houck

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 416
Półka: posiadam
Do kupienia:
Gandalf


 
,,Klątwa tygrysa. Wyzwanie” Colleen Houck

Colleen Houck to początkująca autorka, która wybiła się na rynku sagą ,,Klątwa tygrysa”.

Kellsey po powrocie do domu próbowała zapomnieć o tym, co spotkało ją w Indiach. Nie chciała pamiętać złych chwil i pożegnania z Renem. Zaczęła spotykać się z innymi chłopakami, aby zagłuszyć tęsknotę. Żaden z nich nie przypominał jednak jej ukochanego. Kolega nie spowodował, że zapomniała o Renie. Jeden z tygrysów pojawił się na Boże Narodzenie, wywołując tym wielki uśmiech na twarzy dziewczyny i radość w jej sercu. Zaczęli razem uczęszczać na treningu Bushu, gdzie sztuk tej walki uczył jeden z wybranków bohaterki. Niedługo potem pojawił się także Kishan wezwany przez brata. Podejrzewali, że może zjawić się armia Lokesha, a to oznaczało wielkie niebezpieczeństwo dla całej trójki i ich bliskich. Pewnego dnia po powrocie do domu zauważyli, że coś jest nie tak, dodatkowo ktoś wypytywał o Kellsey, choć była nie do odnalezienia. Już wtedy zaczęli coś podejrzewać. Ich przeczucia nie były nieuzasadnione, wkrótce bowiem pojawili się ludzie Lokesha. Nie wszystkim udało się uciec. Jeden z tygrysów musiał skazać się na niewolę,  aby jego brat i ukochana mogli przeżyć ten atak…

Akcja powieści toczy się głównie w XVI-wiecznych Indiach. Ta pozycja zalicza się do bardzo dobrej fantastyki.

Kelsey w II części staje się jeszcze bardziej dojrzała. Zrozumiała, jak bardzo kochała Rena, choć głębsze uczucia darzyła także do Kishana. Była postawiona w niezręcznej sytuacji, nie umiała się zdecydować, z którym z braci chciałaby się związać na stałe.

Bardziej ujawnia nam się także postać Kishana, z początku zamkniętego w sobie tygrysa, który także nie pozostawał obojętny wobec wybranki brata. To właśnie, gdy go zabrakło dbał o nią i nie pozwalał jej się ciągle zamartwiać.

Pan Kadam i tym razem mógł wykazać się ogromną wiedzą, podczas ,próby uwolnienia jednego z braci. Wszystko musiało być ustalone bardzo dokładnie, nie mogło być miejsca na żadną pomyłkę, gdyż plan by się nie powiódł. Uwolnienie zwierzęcia bardzo źle wpłynęło na jego psychikę, co tym bardziej raniło Kellsey.

Ren musiał wykazać się bardzo dużą dojrzałością i głębokim uczuciem darzyć Kellsey, aby pozwolić sobie na tak długą rozłąkę. Był gotowy poświęcić nawet dla niej własne życie.

Język utworu jest prosty, zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Książkę czyta się bardzo szybko i z wielkim zainteresowaniem. Wszystkie opisywane wydarzenia są bardzo ciekawe, nie ma zbędnych wątków. Sama nie wiem, która część sagi bardziej mi się podobała.

,,Klątwa tygrysa. Wyzwanie” to druga część sagi. Przede mną jeszcze ostatnia przetłumaczona dotychczas część - ,,Klątwa tygrysa. Wyprawa”. Mam nadzieję, że będę nią równie zachwycona, jak pozostałymi.

Tłem dla wydarzeń stają się XVI-wieczne Indie. Dzięki wielkiej wiedzy pisarki możemy przenieść się w tamto niesamowite miejsce i uczestniczyć w opisywanych zdarzeniach.

,,Klątwa tygrysa. Wyzwanie” to doskonała opowieść na długie, zimowe wieczory. Nie oderwiecie się od niej przed przeczytaniem ostatniego zdania, serdecznie polecam !

Moja ocena : 6/6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz